Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

PSA Group synon tregun e veturave në Amerikën e Veriut, Indi dhe Rusi

Auto  |  26.02.2019 Ora 13:35   
Pas raportimit të të ardhurave të vitit 2018, PSA Group tha se do të reduktojë varësinë e saj nga Evropa duke nisur veturat  Peugeot në Amerikën e Veriut, Citroen-in në Indi dhe Opel në Rusi.
 
Grupi me bazë në Paris të martën njoftoi për rekordin e shitjeve dhe të ardhurave për vitin 2018, të nxitura nga suksesi i modeleve të saj Peugeot 3008 dhe 5008.
 
Të ardhurat u rritën me 43 për qind,ku në këtë rritje ka ndikuar me 7.7 për qind blerja e Opel-Vauxhall. Shitjet përparuan 19 për qind në 81.11 miliardë dollarë.
 
 
Me shitjet Peugeot viteve te fundit, PSA ka bërë një rimëkëmbje të qëndrueshme ku ajo nuk ishte ne pozitë të mirë pasi që në vitin 2013 -14 ishte afër falimentimit.// RadioPlus

 

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing