Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Në Glastonbury Festival 2019 do të performojnë The Killers, Stormzy, Kylie Minogue, Miley Cyrus, Lauryn Hill etj

Muzikë  |  15.03.2019 Ora 14:07   
Viti 2019 I Glastonbury Festival  ka bërë të ditur listën e performuesve në këtë festival I cili fillon me 26 maj deri më datën 30 maj.

Të parët që do të performojnë do të jenë The Killers, pastaj gjithashtu do të jenë pjesë e festivalit The Cure, Stormzy, Kylie Minogue, Janet Jackson, George Ezra, Liam Gallagher, Miley Cyrus e shumë të tjerë.

Glastonbury Festival është inaguruar fillimisht në vitin 1970 ndërsa që nga viti 1981 mbahet cdo vit, dhe cilësohet si një ndër eventet kulturore më të mëdha në Britani të Madhe.

Në Glastonbury Festifval zakonisht marrin pjesë rreth 175 mijë njerëz, duke u bërë kështu edhe festivali më I madh në botë./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing