Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ermal Meta dhe Fabrizio Morome dolen fitues në festivalin “Sanremo 2018”.

Muzikë  |  12.02.2018 Ora 12:54   

Këngëtari me prejardhje shqiptare, Ermal Meta dhe Fabrizio Morome këngën “Non mi avete fatto niente” dolen fitues në festivalin “Sanremo 2018”.

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro me këngën “Non mi avete fatto niente” do të përfaqësojnë Italinë në “Eurovision”, i cili këtë vit do të mbahet në Portuali.

Ndërkaq Eugent Bushpepa me këngën “Mall” është këngëtari që do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2018”.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing