Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

SpongeBob SquarePants do të shpallë këtë transmetim Super Bowl

Sport  |  07.02.2024 Ora 8:18   

Fansat më të rinj të futbollit do të mund të shikojnë Super Bowl LVIII në Nickelodeon me SpongeBob SquarePants dhe ekipin e Bikini Bottom.

Nickelodeon dhe CBS Sports njoftuan transmetimin e parë alternativ për Super Bowl, i cili do të transmetohet në kanalin televiziv për fëmijë më 11 shkurt. Transmetimi kombinon animacionin me transmetimin tradicional të ditës së lojës.

SpongeBob SquarePants dhe Patrick Star do të jenë komentatorët e lojës, ndërsa Nate Burleson dhe Noah Eagle do të jenë analistët e CBS Sports. Ndërkohë, Larry the Lobster do të japë komentet live.

Nickelodeon fillimisht hapi rrugën në botën e NFL-së në vitin 2021, dhe synon tërheqjen e fëmijëve me animacione dhe grafika të zgjatura. Transmetimet për fëmijë janë pjesë e planit të NFL-së për të krijuar bazën e fansave të saj të ardhshëm.

Përveç kësaj, një performancë e këngës "Sweet Victory" nga SpongeBob do të ketë vend në transmetimin e Super Bowl LVIII.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing