Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Tri herë kampioni i botës në Formula 1 Niki Lauda, ndërron jetë në moshën 70 vjeçare

Auto  |  21.05.2019 Ora 9:34   

Ka vdekur në moshën 70 vjeçare, Tri herë kampioni i botës në Formula 1 Niki Lauda.

Niki Lauda ishte një nga figurat më të njohura në gara motorike, ai ishte shpallur kampion me Ferrarin në 1975 dhe 1977 dhe cLaren në 1984.

 

Në vitin 1976 Lauda kishte pesuar aksident ne Grand Prix të Gjermanisë por ai kishte arritur te rikuperohej shpejtë ku në garat e një viti më vonë u zgjodhe edhe kampion.

Lauda, ​​i cili iu nënshtrua transplantit të mushkërive në gusht të vitit të kaluar , "vdiq në mënyrë paqësore" të hënën, ka deklaruar familja e tij.

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing