Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Ford" shkurton 7000 vende pune

Auto  |  21.05.2019 Ora 10:00   
Gjigandi Amerikan i prodhimit të automobilave Ford ka bërë të ditur se deri ne shtator të këtij viti do të shkurtoi 7000 vende pune (10% të fuqisë punëtore të saj), ku do ti mundësoj kësaj kompanie kursim 600 milionë dollarë në vit.
 
Këto shkurtime prekin një numër të konsiderueshëm të punëtorëve në amerikën e Jugut ku Ford ka mbyllur një fabrikë dhe  gjithashtu do të ketë shkurtime edhe për punëtorëve në biznesin e saj në Evropë.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Auto

Marketing