Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ed Sheeran paralajmëron albumin e ri

Muzikë  |  16.02.2018 Ora 10:52   
Këngëtari i njour britanik, Ed Sheeran gjatë vitit që kemi lënë pas ka kryesuar për muaj të tërë toplistat më të mëdha botërore me albmin e tij "Divide" dhe me këngët "Shape Of You" dhe "Perfect" dhe nuk e ka ndërmend të ndalet.

Këngëtari 26 vjecar ka paralajmruar albumin e tij më të ri, mirëpo ka zbuluar se albumi i tij i ardhëm nuk do të jetë i zhanrit pop, ani pse ai njihet si yll i muzikës pop.

Ed Sheeran këtë e bëri të ditur në një bisëdë me kolegun e tij, këngëtarin britanik, George Ezra në George Ezra & Friends.

“Albumi im i radhës në të cilin jam duke punuar nuk do të jetë i zhanrit pop edhe ose labelit tim nuk i pëlqen ideja që unë dua të ndërrojë zhanrin, por unë shpresoj se kjo do të u pelqejë fansave", ka thënë Ed Sheeran.

Gjatë kësaj bisede Ed Sheeran poashtu zbuloi se këngën "Shape Of You" fillimisht e kishte shkruar për grupin "Little Mix", por më pas e kishte kënduar vet, duke e bërë një prej hiteve më të mëdha të vitit 2017.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing