Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Simon Kinberg fajëson veten për dështimin e filmit X-Man në arka

Film  |  18.06.2019 Ora 14:46   
Regjisori I “Dark Phoenix”  Simon Kinberg ka fajësuar veten për dështimin që mori nga arkat e kinemave nga e gjithë bota , sa I përket filmit të ri “Dark Phoenix” nga 20-th Century Fox.

Në fakt ky është edhe vazhdimi më I dobët në të gjithë historinë e filmave X-Man, duke  arritur të grumbullojë vetëm 32.8 milionë dollarë në debutim gjatë viekndit, po ashtu ky vazhdim është edhe më I kritikuari ndërsa ka marrë një Rating vetëm prej 23% në Rotten Tomatoes.

Kinberg ka punuar si shkrimtar dhe si producent për franchizën X-Man qysh nga viti 2006, ndërsa ky ishte debutimi I tij I parë në këtë franchizë si regjisorë. Përkundër kritikave të shumta se I gjithë dështimi është faji I aktores së Game Of Thrones, Sophier Turner, regjisori ka thënë se kjo nuk ka të bëjë me të, ai e merr përsipër gjithë dështimin.

“Nuk do të më vrasë nëse flas për të, mua me të vërtetë më pëlqen filmi shumë dhe kam kaluar kohën më të mirë duke e bërë atë” – ka thënë Simon. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing