Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa pjesë e festivalit "Sziget"

Muzikë  |  21.02.2018 Ora 9:24   
Këngëtarja e famshme nga Kosova, Dua Lipa, njofton se do të performoj në festivalin masiv “Sziget” të Hungarisë

Krahas Duas, në këtë festival do të performojnë edhe shumë këngëtarë të tjerë si Kendrick Lamar, Kygo, Shawn Mendes, Zara Larsson, Clean Bandit e të tjerë.
Festivali do të mbahet në Budapest të Hungarisë nga data 8-15 gusht të këtij viti.

Kjo dëshmon edhe një herë suksesin e madh të Dua Lipës dhe depërtimin e saj në gjithë botën, që prej publikimit të hitit “New Rules” që ka grumbulluar një miliardë klikime.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing