Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - FREDDIE MERCURY (VIDEO)

Muzikë  |  05.09.2019 Ora 11:36   
Më 5 shtator të vitit 1946 ka lindur këngëtari, tekstshkruesi dhe vokalisti i grupit Queen, Freddie Mercury.

Me muzikë, Freddie filloi në vitin 1970 kur formoi grupin “Queen” së bashku me kitaristin Brian May dhe bateristin Roger Taylor. Mercury ka shkruar shumë hite si “Killer Queen”, “Bohemian Rhapsody”, “Somebody to Love”, “We Are The Champions” e të tjerë që dëgjohen ende edhe në ditët e sotme, shkruan RadioPlus.

Freddie Mercury ka fituar edhe shumë çmime gjatë karrierës dhe post-mortum, ku ai cilësohet si këngëtari më i mirë rock në histori të muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing