Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - FLO RIDA (VIDEO)

Muzikë  |  16.09.2019 Ora 12:04   
Ditëlindjen e 40-të sot feston reperi, tekstshkruesi dhe producenti amerikan, Flo Rida.

Famën më të madhe e arriti me këngën “Low”në vitin 2007, dukë qëndruar për dhjetë javë në krye të toplistave amerikane. Gjatë karrierës, ai ka publikuar edhe tre albume të tjera duke shitur mbi 80 milionë kopje këngësh anëmbanë botës, shkruan RadioPlus.

Flo Rida vazhdon të jetë ende aktiv në botën e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing