Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Drake flet për gënjeshtrat që thotë babai I tij

Muzikë  |  09.10.2019 Ora 11:27   
Drake më në fund ka shkruar një postim në Instagramin e tij, lidhur me të thënat e babait të tij se pse Drake në këngët e tij tregon të kaluarën e familjes dhe për prindërit e tij të ndarë.

Si musafir në emisionin e Nick Cannon, Dennis Graham babai I yllit 32 vjec të këngës, ka thënë se kur e ka pyetur djalin e tij Drake, pse fut të pavërteta në tekstet e tij të këngëve lidhur me babain e tij, Drake I ka thënë se ashtu këngët shiten më shumë” .

Kështu Drake  nuk e ka lënë pa komentuar këtë fakt duke thënë “ U zgjova sot si një njeri I lënduar. Babai im do të thotë cdo gjë njerëzve që donë të dëgjojnë atë. Është shumë keq kur familja bëhet kështu dhe ti duhet të jesh pjesë e tyre , cdo gjë e thënë nga unë është e vërtetë edhe pse nga disa është e vështirë ta pranojnë” – ka shkruar Drake në postimin e tij.

Drake ishte vetem 5 vjec kur prinderit u ndane, babai I tij u shperngul ndersa ai u rrit I vetem me nenen. Ne tekstet e tij Drake babain e quan edhe nje person qe I adhuron zenkat. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing