Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - USHER (VIDEO)

Muzikë  |  14.10.2019 Ora 11:44   
Ditëlindjen e 41-të sof feston këngëtari, tekstshkruesi dhe vallëzuesi amerikan, Usher.

Në muzikë ai debutoi me album në vitin 1994, por famën e arriti në fund të viteve 90-të. Me singling “You Make Me Wanna…” dhe “U Remind Me”, Usher ka arritur të fitoj edhe çmime Grammy në vitet 2002 dhe 2003, shkruan RadioPlus.

Gjatë karrierës ai ka shitur mbi 75 milionë kopje këngës, me tetë çmime Grammy të fituara dhe 18 Billboard Music Awards.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing