Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lizzo po akuzohet për plagjiaturë në këngën "Truth Hurts" (Video)

Muzikë  |  16.10.2019 Ora 11:07   
Lizzo është duke u akuzuar për plagjiaturë në këngën e saj të fundit “Truth Hurts”.

Producentët si Justin dhe Jeremiah Raisen kanë thënë në një intervistë se Lizzo ka vjedhur disa pjesë të këngës së tyre “Healthy” të cilën e kanë lansuar në vitin 2017, shkruan RadioPlus.

Muajin e kaluar, “Truth Hurts” është ngjitur në pozitën e parë në toplistat amerikane, dhe tani do të ballafaqohet me akuzat për plagjiaturë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing