Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Anuel AA fituesi kryesor në Latin American Music Award, Rita Ora shpërblehet me videospotin e vitit

Muzikë  |  18.10.2019 Ora 11:11   
Mbrëmë në Hollywood’s Dolby Theatre është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve “Latin American Music Award”. 

Edhe pse Ozuna ishte më I nominuari, ai fitoi vetëm dy çmime, me Anuel AA që ishte fituesi I mbrëmjes me 5 çmime, përfshirë artisti I vitit dhe albumin më të mirë të vitit. Kënga e vitit u shpallë Taki Taki, dhe videospotin e vitit e fituan Rita Ora në bashkëpunim me Sofia Reyes dhe Anitta, shkruan RadioPlus.

Me çmime dolën edhe Becky G, Romeo Santos dhe Christian Nodal.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing