Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Gemmini Man” me Will Smith pëson humbje rreth 75 milionë dollar

Film  |  21.10.2019 Ora 11:23   
Kjo në fakt ka qenë një ndër javët më të rënda më aktorin Will Smith sa I përket karrierës së tij prej aktori. Filmi ku ai luan rolin kryesor  ka qenë një dështim,  meqë edhe pas fillimit të shfaqjes së tij në Kinë, ky film numëron rreth 75 milionë dollar të humbura.

Filmi me regji të Ang Lee ka kushtuar rreth 140 milionë ndërsa 100 milionë dollarë është investuar në marketing për të. Qysh nga java e parë e shfaqjes në Amerikën veriore, u pa se diqka nuk shkon me film dashësit, meqë arriti të grumbullojë vetëm 20 milionë dollar, ndërsa javën e dytë vetëm 8.5 milionë dollar.

Megjithatë Will Smith duket të jetë ende duke u kënaqur dhe me suksesin e Aladdin, ku ai luajti Genie-n , I cili film arriti të grumbullojë rreth 1 miliard dollar në mbarë globin./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing