Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Napoli shkarkon Ancelotti-n

Sport  |  11.12.2019 Ora 9:51   
Carlo Ancelotti është shkarkuar si trajner i Napolit mbrëmjen e së martës.

Partenopejtë kaluan me sukses rrugën e tyre drejt raundeve të nokautëve në Ligën e Kampionëve me humbjen 4-0 të Genk në Stadio San Paolo.

"Shpresoj të jem në krye në Parma këtë fundjavë," tha Ancelotti më pas, por atij nuk do ti jepej më shumë kohë, me shtatë ndeshje pa fituar të Napolit në Serie A duke dëshmuar shumë që Aurelio De Laurentiis të pranonte.

"Klubi ka vendosur të heqë zotin Ancelotti si trajner," thuhet në një cicërimë në llogarinë zyrtare në Twitter të Napolit të martën në mbrëmje.

"Marrëdhënia e miqësisë dhe respektit të ndërsjellë midis klubit, presidentit Aurelio De Laurentiis dhe Carlo Ancelotti mbetet i paprekur."

Tani Gennaro Gattuso pritet të marrë përsipër në San Paolon./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing