Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Frozen 2", filmi i 6-të nga Disney që arkëton miliardat në vitin 2019

Film  |  16.12.2019 Ora 12:00   
Qysh në javën e tretë të lansimit filmi I mrekullueshëm “Frozen 2” ka arritur të kalojë miliardin e parë. Kështu ky film është bërë I gjashti në rradhë nga filmat e Disney-t të cilët në këtë vit kanë arritë të arkëtojnë këtë shumë, nga shitja e biletave.

Vendin e dytë për këtë shumë të arkëtuar e zë “The Lion King”, pastaj vendin e tretë e zë “Toy Story 4”,  pastaj janë “Captain Marvel”, “Aladdin” dhe “Avengers: Endgame”.

Vetëm javën e kaluar Disney njoftoi se ka shitur më shumë se 10 miliardë dollar bileta në të gjithë botën këtë vit. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing