Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - WILL YOUNG (VIDEO)

Muzikë  |  20.01.2020 Ora 11:41   
Sot feston ditëlindjen e 41-të, këngëtari, tekstshkruesi dhe aktori anglez, Will Young.

Famën më të madhe e arriti në vitin 2002, kur e fitoi talent shoun “Pop Idol”.

Vetëm pas dy jave ai lansoi albumin e tij të parë duke u bërë albumi që është shitur më së shpejti atë vit. Vitet në vazhdim ai lansoi edhe tre albume tjera duke shkuar multi-platinum, shkruan RadioPlus.

Young ka fituar edhe dy çmime Grammy dhe ka shitur mbi 8 milionë albume.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing