Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Britania e Madhe në kaos nga moti me borë….

Të Tjera  |  28.02.2018 Ora 11:04   
Dëbora e madhe ka shkaktuar kaos të madh për udhëtarët sidomos në këtë mëngjes në Britaninë e Madhe, kushtet klimatike nën zero kanë bërë që “Bisha nga Lindja” e quajtur kështu stuhia e fundit e borës, ka bllokuar trenat, aeroplanët si dhe trafikun rrugor.

Policia dhe shërbimet e zjarrëfikësve është dashur të merren me veturat e bllokluara pas borës së madhe që ka rënë, ndërsa nga Zyra e Meteorologjisë kanë thënë se ky mot është një rrezik potencial për jetën dhe pronën.

Më në rrezik është Anglia Lindore ku raportohet për rrugë të mbyllura për shkak të rrezikshmërisë për vozitje. Shumica e shkollave janë mbyllur qysh nga fillimi I kësaj jave, e meteorologët në këtë vend thonë se nuk pritet që ky mot të përmirësohet shpejt./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing