Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Sir Elton John trashëgon vetëm vazo dhe disa foto familjare nga nëna…

Muzikë  |  28.02.2018 Ora 14:31   
Nëna e Sir Elton John I ka lënë gjysmën e pasurisë së saj prej 534 mijë funtash shoferit të saj të mëparshëm. Sheila e cila vdiq në moshën 92 vjeqare në dhjetorin e vitit të kaluar, thuhet ti ketë lënë djalit të saj, këngëtarit të famshëm dy vazo dhe disa fotografi familjare trashëgim.

Nga ajo më së shumti përfitoi Bob Halley që dikur ishte krahu I djatht I Elton John por në vitin 2008, ishte pikërisht ky që shkaktoi përqarje në familje. Gjysmën tjetër të pasurisë Sheila I ka lënë djalit tjetër të saj dhe shoqes së saj Deborah, ndërsa njerëz të afërt me të thonë se ajo ndryshoi testamentin e saj vetëm 3 javë para vdekjes.

Megjithatë Sir Elton John nuk duhet të jetë I mërzitur për paratë, meqë pasuria e tij numëron hiq më pak se 300 milion funte. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing