Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bebe Rexha mbledh së bashku tekstshkrueset më të mira amerikane (Foto)

Muzikë  |  28.02.2018 Ora 17:35   
Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha, ka marrë një iniciativë me koleget e estradës muzikore amerikane.

Këngëtarja është duke punuar në projekte të reja muzikore, por krahas saj  ajo po kërkon që të bashkojë forcat me këngëtaret tjera, të cilat edhe shkruajnë edhe tekste të këngëve.

"Le të shkruajmë hitet për njëra-tjetrën dhe të pasurohemi me njëra-tjetrën. Mbrëmë kam pritur në një darkë të quajtur “Women In Harmony” teksa kemi festuar producentet dhe tekstshkrueset më të mira të femra në biznesin e muzikës. Faleminderit të gjithave grave që erdhën dhe atyre që nuk munden ta bënin një gjë të tillë”, ka shkruar ndër të tjerash Bebe në llogarinë personale në Instagram.
 
Mes të pranishmëve ishte edhe Avril Lavigne e Charli XCX, që kanë përkrahur këtë iniciativë të shqiptares.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing