Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Problemi i Real Madridit për të qëndruar në krye

Sport  |  23.06.2020 Ora 21:03   
Real Madridi është ngjitur përsëri në majë të LaLiga-s për herë të parë që nga 8 Marsi dhe sfida e tyre e mbetur do të jetë mbrojtja e pozitës së parë deri në fund të sezonit.

Los Blancos u zhvendos në pozitë të parë me Barcelona pasi mundi Real Sociedad dhe, megjithëse ata kanë mbledhur të njëjtat pikë si klubi katalan, ata kanë një rekord më të mirë kokë më kokë.

Sidoqoftë, këtë sezon ata kanë luftuar të qëndrojnë në krye sa herë që kanë arritur në majë.

Këtë sezon qëndrimi i tyre më i mirë në majë ishte katër raundet rresht, nga java e 21 në javën e 24, ndërsa ata gjithashtu kanë qenë të parët pas javës së  1-rë, nga java e 6 deri te java e 8 dhe pas javës 26.

Janë tetë ndeshje të mbetura deri në vijën e finishit dhe tre nga skuadrat që Real Madrid do të luajë kundër janë aktualisht në zonën e fundit.

Në fakt, dy ndeshjet e radhës të Real Madridit janë kundër Real Mallorca dhe Espanyol, dy prej këtyre tre skuadrave.

Ndërkohë, ndeshja e tyre e fundit e sezonit është në Estadio Butarque kundër Leganes jashtë forme./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing