Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Rita Ora fiton çmimin “Best Pop” në "Global Awards"

Muzikë  |  01.03.2018 Ora 22:39   
Rita Ora
Rita Ora
Këngëtarja nga Kosova Rita Ora, sapo fitoi cmimin “Best Pop” në “Global Awards” ceremonia e së cilës është duke u mbajtur në Londër. 

Në këtë kategori përveç Rita Orës të nominuar ishin edhe Charlie Puth, Liam Payne, Little Mix, dhe Shawn Mendes.

Rita Ora sonte në Global Awards performoi edhe hitet e saj “Anywhere”, “Lonely Together”, “Your Song” dhe “For You” në bashkëpunim me Liam Payne, i clili fitoi “Special Global Award”. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing