Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Për herë të parë në historinë e Vogue, Marcus Rashford në koperitnë si një djalë me ngjyrë

Sport  |  04.08.2020 Ora 10:59   
Kjo është hera e parë që një djalë me ngjyrë zë kopertinën e revistës prestigjioze Vogue, në 104 vite të histories së saj si revistë.

Dhe në këtë edicion special të saj për Black Lives Matter, është përzgjedhur pikërisht Marcus Rashford, ylli I futbollit Anglez, lojtari I Manchester United. Futbolleri 22 vjec tashmë e ka shpërndarë vetë në Twitter këtë lajm, ndërsa në kopertinë ai shihet përkrah modeles dhe aktivistes për shëndetin mendor Adwoa Aboah.

Gjithashtu përpos kopertinës edhe foto e Rshford dhe modeles është bërë nga një fotograf me ngjyrë me emrin Misan Harriman, I cili gjithashtu është fotografi I parë më ngjyrë që bën foto për Vogue.

Ndër të tjera në mbrendi të revistës janë të përfshirë edhe rreth 40 aktivistë të tjerë në artikullin e vecantë me titull “The Faces of Hope”. Ky edicion special I revistës Vogue do të dalë në shitje në muajin shtator./radioplus/  
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing