Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Gratë nga Arabia Saudite, për herë të parë në gara atletike

Të Tjera  |  05.03.2018 Ora 16:41   
Gratë në Arabinë Saudite kanë marrë pjesë për herë të parë në garën atletike në historinë e mbretërisë.

Gara në gjatësi prej tre kilometrave është mbajtur në provincën lindore Al-Asha. Në garën ndërkombëtare me titull “Al-Asha Runs” morën pjesë rreth 1.500 gra në kategori të ndryshme të moshave, në konkurrencë amatore dhe profesionale.

Drejtoria e përgjithshme për sport e Arabisë Saudite, spitali Al-Moosa dhe komuna Al-Asha ishin sponsorë të garës.
Fituese e garës ishte Mizna al-Nassar nga Arabia Saudite. /kohanet

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing