Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bad Bunny, Daddy Yankee dhe Luis Fonsi nderohen me çmime të ndryshme

Muzikë  |  23.10.2020 Ora 11:22   
Ylli 26-vjeçar Bad Bunny i cili mungoi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të Mërkurën në mbrëmje mori në shtëpi çmimin më të madh të natës, si Artisti i Vitit dhe gjashtë çmime të tjera duke përfshirë edhe Albumin Top Latin për 'X 100PRE'.

Ndërsa Daddy Yankee, 43 vjeç, i cili gjithashtu ishte i nominuar, fitoi shtatë trofe, me gjashtë nga ato për hitin e tij 'Con Calma', i cili u emërua ‘Kënga Hot Latin e Vitit’, ‘Kënga Airplay e Vitit’, ‘Kënga Streaming e Vitit’ dhe ‘Kënga Dixhitale e Vitit’.

Bahkëpunimi i mega hitit, i këngëtarit Luis Fonsi dhe Daddy Yankee ‘Despacito’ poashtu u nderua me çmimin ‘Kënga Latine e Dekadës’.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing