Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora përzgjedhet anëtare e jurisë në “The Voice of Australia 2021”

Muzikë  |  16.12.2020 Ora 7:50   
Këngëtarja Rita Ora është përzgjedhur anëtare e jurisë në “The Voice of Australia 2021”.

30 vjeçarja, do të bashkohet me një panel me yjet austrialnë, përfshirë Keith Urban, vjeç, Jessica Mauboy dhe mentorin e vitit të kaluar, Guy Sebastian.
 
Rita vlerësohet se ka dhunti për të qenë një gjykatëse e mirë e shfaqjeve të talenteve, pas pjesëmarrjes në edicionet britanike të The Voice dhe X Factor.
 
“Unë e dua The Voice dhe unë absolutisht e adhuroj Australinë dhe besoj se do të jetë një përvojë e mirë”, ka thënë Ora.
 
“The Voice of Australia”, do të  transmetohet në Channel Seven për herë të parë në 2021, pasi Nine Network nuk arriti të rinovojë kontratën pas nëntë vjetësh sa e kishte në

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing