Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

McCartney publikon albumin e realizuar gjatë karantinës

Muzikë  |  20.12.2020 Ora 22:49   
Paul McCartney ka publikuar zyrtarisht albulimin më të ri, të cilin e incizioi gjatë periudhës së karantinës.

"McCartney III" , është tituli i albumit të 18 solo të ish pjesëtarit të “Beatle’s”, i cili u lansua të premten dhe ka 11 këngë.

E kënga e parë e realizuar gjatë kësaj periudhe është "Find My Way."

Këngëtari 78 vjeçar luan në të gjitha instrumentet, ashtu sikurse në të dy albumet e tij të kaluara, 1970's "McCartney" and "McCartney II," të lansura më 1980.
 
Në kuadër të albumit, McCartney publikoi videklipin e këngës "Find My Way", të premten.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing