Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Neymar: Ndeshja e Barcelonës një nga tre ndeshjet kryesore që më së shumti kam dashur të luaj

Sport  |  16.02.2021 Ora 17:21   
Neymar do të humbasë ndeshjen e parë të Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve në 16 të fundit në Barcelonë të martën në mbrëmje dhe sulmuesi brazilian është jashtëzakonisht i zhgënjyer që nuk është në gjendje të përballet me ish-ekipin e tij.

29-vjeçari shkroi në Twitter se kjo ishte një nga lojërat që ai shpresonte më së shumti të luante gjatë gjithë karrierës së tij.

 "Një nga tre ndeshjet kryesore që më së shumti doja të luaja," shkroi Neymar, shoqëruar nga një emoji që qante.

 Neymar do të jetë jashtë për rreth një muaj me një dëmtim të marrë në fitoren e Coupe de France ndaj Caen të Mërkurën.

 Kjo do të thotë që braziliani mund të humbasë edhe ndeshjen e kthimit të ndeshjes vendimtare të 16-të të fundit të Ligës së Kampionëve.

Klubi francez do të monitorojë përparimin e tij nga afër në ditët dhe javët e ardhshme, dhe nuk ka dyshim se Neymar do të bëjë gjithçka që është e mundur për të luajtur kundër Barcelonës në Paris në 10 Mars./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing