Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ewan McGregor, Sam Heughan & Mark Strong kryesojnë dramën “Everest”

Film  |  17.06.2021 Ora 7:55   
Ewan McGregor, Sam Heughan dhe Mark Strong po përgatiten për një film të ri alpinizmi që do të quhet “Everest”.
 
Drejtuar nga Doug Liman, filmi do të frymëzohet nga romani i vitit 2009 “Paths of Glory”,  i Jeffrey Archer, i cili ndjek një grup aventurierësh që përpiqen të bëhen skuadra e parë që arrin majën e malit më të lartë në botë në 1921.
 
Libri bazohet në historinë e vërtetë të George Mallory, i cili vdiq duke u përpjekur të ngjitej në Everest në vitet 1920.
 
Filmi i titulluar “Everest”, pritet të fillojë prodhimin në Mbretërinë e Bashkuar dhe Itali në janar.
 
Jennifer Klein, e cila do të prodhojë projektin me Liman, e quajti Everestin një "histori të rëndësishme dhe të përjetshme".
 
"Sjellja e Everest në ekran është më e rëndësishme tani se kurrë. Në këtë periudhë pasigurie, një histori e vendosmërisë së vërtetë, pasionit dhe pozitivitetit mund të na ndihmojë të na kujtojë atë që mund të kapërcejmë”, ka thënë ajo.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing