Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ndërron jetë regjisorja Burbuqe Berisha

Film  |  27.10.2021 Ora 14:28   
Ne moshen 51 vjeçare ka ndërruar jetë regjisorja Burbuqe Berisha. Burbuqe Berisha ishte drejtoreshë e festivalit “Prishtina Internacional Theater Festival”.

Gjithashtu për vite me rradhë ka qenë drejtoreshë e Tetarit Kombëtar të Kosovës, ndërsa ishte autore e disa filmave me metrazh të shkurtër dhe të gjatë, dokumentarë, shfaqje teatrore si dhe seriale televizive. Burbuqja ishte fituese e disa çmimeve ndërkombëtare në festivale të filmit dhe teatrove.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing