Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Destiny Child" rikthehet në Coachella 2018 (Video)

Muzikë  |  16.04.2018 Ora 10:30   

"Destiny Child" ka qenë dhe mbetet një nga grupet amerikane më të famshme e më të dashura në të gjithë botën.

Por grupi u shpërnda për tu ribashkuar mbas shumë vitesh në festivalin e njohur të artit dhe muzikës Coachella 2018, i cili çdo vit në California mbledhë artistët më të njohur në botë, ndërkaq edicioni i këtij viti ka filluar të mbahet prej 13 prillit dhe vazhdon deri më  22 prill. 

Natën e dytë të Coachellas, të shtunën më 14 prill, Beyonce ka qenë ajo që ka hapur festivalin duke kënduar disa prej hiteve të saj solo, bashkëpunime me Jay Z dhe ka rikthyer grupin "Destiny Child", ku bashkë më Michelle Williams dhe Kelly Rowland, sollën një skenë një performancë të vecatë të hitit të madh të vitit 1999 "Say My Name".  /radioplus/
Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing