Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Australia sërish i heq të drejtën e qëndrimit Novak Djokovic

Sport  |  14.01.2022 Ora 9:42   
Saga e Novak Djokovic po vazhdon. Për të dytën herë, brenda pak ditësh Australia i ka hequr sërish të drejtën e qëndrimit dhe marrjes së vizës teniserit serb. Kjo me arsyetimin se ai është i pavaksionuar.

Vendimi i Ministrit të Emigracionit Alex Haëke për arsyet "shëndet dhe rend të mirë" nënkupton se ai shumë shpejt mund të dëbohet nga ky vend.
Djokovic ishte planifikuar të luante në Australian Open, i cili fillon të hënën.

Vendimi i ri i hap rrugë atij që sërish të ankohet në formën ligjore. Gjithashtu ky vendim, parasheh që teniseri numër një në botë, të mos ketë të drejtën e marrjes së një vize australiane për një periudhë 3 vjecare.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing