Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ezra Miller dyshohet se strehoi tre fëmijë, nënën e tyre në një fermë të mbushur me armë

Film  |  24.06.2022 Ora 11:49   
Ezra Miller dyshohet se strehoi një nënë të re dhe tre fëmijët e saj të vegjël në një fermë në Vermont, e cila dyshohet se është e mbushur me armë zjarri, municione dhe marihuanë.

Burime të shumta me njohuri për situatën, përfshirë babain e fëmijëve, i bënë akuzat Rolling Stone në një ekspoze të botuar të enjten.

Dy nga burimet shprehën shqetësimin për sigurinë e fëmijëve, të moshës 1 deri në 5 vjeç, duke pretenduar se ka armë të pambikëqyrura të shpërndara rreth shtëpisë, e cila shtrihet në pronën prej 96 hektarësh të yllit të "Fantastic Beasts" në Stamford, Vt.
Rolling Stone pretendon se ka shqyrtuar pamjet video nga prilli që dukej se tregonin të paktën tetë armë sulmi, pushkë dhe pistoleta të shpërndara nëpër dhomën e ndenjes së shtëpisë, duke vënë në dukje se disa armë madje ishin mbështetur pranë kafshëve pre pellushi.

Një burim shtoi se 1-vjeçarja dyshohet se një herë mori një plumb dhe e vuri në gojë.

Për më tepër, të dy burimet pretenduan se ka përdorim të shpeshtë dhe të rëndë të marihuanës para fëmijëve. Gazeta raporton se ka një fermë të konsiderueshme kanabisi në pronën e Miller, e cila nuk është në mesin e 25 kultivuesve të licencuar të shtetit.
Sipas lamit, gruaja 25-vjeçare dhe fëmijët e saj kanë jetuar në pronën e yllit të "Perks of Being a Wallflower" që nga mesi i prillit, pasi janë takuar në Hilo, Hawaii, një muaj më parë.

Megjithatë, nëna këmbëngul se ajo dhe fëmijët e saj nuk janë në rrezik. Në fakt, ajo i tha gazetës se Miller e ndihmoi të arratisej nga një gjoja "ish i dhunshëm dhe abuziv" dhe i dha asaj "një mjedis të sigurt për tre fëmijët e saj shumë të vegjël".

Sipas Rolling Stone, nëna ndoqi një çështje abuzimi në familje dhe një çështje atësie kundër babait të fëmijëve të saj në Hawaii majin e kaluar, por e para u pushua pasi të dy prindërit nuk u paraqitën në gjykatë. Babai mohon të gjitha akuzat për abuzim.

Në anën tetër Miller u arrestua gjithashtu disa herë në Hawaii ,  fillimisht për sjellje të çrregullt dhe ngacmim dhe më pas për sulm të shkallës së dytë,  në mars dhe prill, respektivisht.

Aktori u përfshi në një tjetër polemikë në vitin 2022 kur u shfaq një video që dukej se tregonte duke mbytur një fanse në një bar në Reykjavik, Islandë.
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing