Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Amber Heard punëson avokatë të rinj

Film  |  16.08.2022 Ora 12:38   
Amber Heard punësoi një avokat të ri ligjor për ta përfaqësuar atë ndërsa apeloi vendimin në rastin e saj të shpifjes kundër Johnny Depp.
 
Elaine Bredehoft po jep dorëheqjen pas gjyqit gjashtë-javor pasi Heard zgjodhi David L. Axelrod dhe Jay Ward Brown për të udhëhequr ekipin e apelit.

 Dyshja mbrojtën me sukses New York Times kundër padisë së Sarah Palin për shpifje në fillim të këtij viti. Ben Rottenborn do të vazhdojë të përfaqësojë Heardin si bashkë-avokat.

“Kur bëhet fjalë për mbrojtjen e të drejtës themelore të lirisë së fjalës, ne shikojmë vendimin e gjykatës,  për të parafrazuar një thënie të famshme – jo ‘si fillimi i fundit, por thjesht fundi i fillimit’,” tha një zëdhënës i Heard për Yahoo Entertainment. "Një gjykatë tjetër garanton përfaqësim të ndryshëm, veçanërisht pasi kaq shumë prova të reja tani po dalin në dritë."
 
Më 1 qershor, trupi gjykues i  Virxhinias e gjeti Heard-in duke shpifur për Depp-in në të në një shkrim të Washington Post të vitit 2018, kur ajo shkroi për mbijetimin e abuzimit në familje dhe dhunës seksuale, megjithëse nuk e përmendi kurrë emrin e aktorit.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing