Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Elon Musk konfirmon se nuk do ta blejë Manchester United

Sport  |  17.08.2022 Ora 10:49   
Elon Musk ka konfirmuar se në fakt nuk do ta blejë Manchester United.

Miliarderi është i njohur për disa deklarata mjaft të çuditshme në rrjetet sociale dhe ai e bëri përsëri.
Mund të thuhet me siguri se klubi i Premier League ka pasur ditë më të mira, skuadra ka humbur dy ndeshjet e para të sezonit të ri, në mënyrë mjaft spektakolare.

Dhe Musk e dërgoi Twitterin në kaos,  kur pretendoi se do të blinte United nga pronarët e tij aktual, familja Glazer.
51-vjeçari e bëri komentin kur po diskutonte për prirjet e tij politike, duke shkruar: “Për të qenë i qartë, unë mbështes gjysmën e majtë të Partisë Republikane dhe gjysmën e djathtë të Partisë Demokratike!

Menjëherë pas kësaj tha: "Gjithashtu, unë jam duke blerë Manchester United, jeni të mirëseardhur."

Musk e ka zakon të thotë shumë në Twitter, kështu që është e vështirë të dihet se çfarë është e vërtetë dhe çfarë jo.
Dhe ai ka padyshim para të mjaftueshme për të blerë klubin,  me vlerë 4 miliardë funte,  kështu që nuk është aspak e padiskutueshme.

Megjithatë, pas humbjeve të njëpasnjëshme, ata qëndrojnë në fund të ligës dhe kanë nevojë të dëshpëruar për ndihmë. Por duket se Musk nuk është kalorësi i bardhë që disa mund të kenë shpresuar.

Pasi shumë njerëz u grumbulluan në komente për të pyetur nëse ai ishte serioz, jugafrikani konfirmoi se nuk ka dëshirë të blejë klubin e futbollit.

Duke iu drejtuar entuziazmit, ai tha: "'Jo, kjo është një shaka e gjatë në Twitter. Unë nuk po blej asnjë ekip sportiv."
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing