Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Këtë fundjavë starton IPKO Superliga e futbollit në Kosovë

Sport  |  17.08.2018 Ora 17:53   
Edicioni i ri i garave në IPKO Superliga e Kosovës, nis këtë të shtunë me sfidën Feronikeli-Trepça ’89.
 
Ky sezon pritet të jetë edhe më i “nxehtë”, sidomos gara për kreun e tabelës, ku disa skuadra synojnë titullin e kampionit dhe daljen në kupat evropiane.
 
Kampionia e Kosovës, FC Drita do luajë të dielën pasdite, ku përballë do t’a ketë të rikthyerit në elitën e futbollit, KEK-ut.
 
Joshëse pritet edhe përballjet tjera që luhen të njëjtën ditë, kurse, xhiroja e parë mbyllet të hënën mbrëma, ku në stadiumin “Fadil Vokrri” ballafaqohen Prishtina dhe Gjilani, sfidë kjo që luhet nën drita e reflektorëve.
 
IPKO Superligë / Java e Parë
 
Të shtunën takohen:
 
16:45, Feronikeli – Trepça ’89
 
Të dielën takohen:
 
16:45, Drita – KEK-u
 
16:45,Liria – Ballkani
 
16:45,Flamurtari – Ferizaj
 
16:45, Llapi – Drenica
 
Të hënën takohen:
 
19:45, Prishtina – Gjilani
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing