Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Erza Muminoviq fiton medalje në Lojrat Olimpike për të rinj "Buenos Aires 2018"

Sport  |  10.10.2018 Ora 22:38   

Erza Muminoviqi ka fituar edhe një medalje të bronztë Olimpike në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018.

Xhudistja kosovare këtë herë fitoi të bronztën në garat ekipore mikse të krijuara nga organizatorët dhe të emërtuara sipas qyteteve ku janë organizuar Lojërat Olimpike, bën të ditur KOK-u, transmeton Koha.net.

Muminoviq me ekipin e saj Rio de Janeiro, fituan të bronztën pas dy fitoreve ndaj Sydneyt dhe Atlantas, ndërsa u mposhtën në gjysmëfinale nga Athina.

Ajo në gjysmëfinale u mund sërish nga Devi Tangjam e Indisë, nga e cila ishte mposhtur edhe të dielën në individuale, kategoria -44 kilogramë.

Luftën e parë, xhudistja kosovare e fitoi ndaj rumunes Giorgia Hagianu, ndërsa humbi në të dytën nga Vusala Karimova e Azerbajxhanit.

Kujtojmë që të dielën, Erza Muminoviq fitoi medaljen e bronztë, të parën për Kosovën në LOR Buenos Aires 2018, në të cilat Kosova po merr pjesë për herë të parë.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing