Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Këtë javë hapet panairi ndërkombëtar ‘Prishtina 2023’

Ekonomi  |  25.04.2023 Ora 10:24   

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) edhe këtë vit organizon panairin e përgjithshëm ndërkombëtar “PRISHTINA 2023”, i cili është panairi më i madh ekonomik në vend, në mbështetje të ndërmarrësve nga të gjithë sektorët.

 

“Këtë vit, Panairi i Përgjithshëm Ndërkombëtar "Prishtina 2023" do të mbahet në Prishtina Mall nga 26 deri më 29 prill. Panairi u mundëson pjesëmarrësve vendor, rajonal dhe ndërkombëtar: shkëmbim të njohurive, rrjetëzim si dhe informim mbi mundësitë e rritjes dhe zhvillimit të biznesit”, njofton OEK-u.
 

Sipas njoftimit të OEK-ut, në panair do të organizohen edhe sesione informuese rreth mundësive të investimit në komunat e Kosovës, ndërsa transporti është FALAS, nisja bëhet çdo 15 minuta nga rrethi i flamurit në Prishtinë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Ekonomi

Marketing