Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Nesër në TTK, vjen shfaqja ‘Pesë llojet e heshtjes’ nga teatri slloven ‘Nova Gorica’

Klima  |  16.05.2023 Ora 8:53   

Nesër në Teatrin Kombëtar të Kosovës, në ora 20:00 do të jepet shfaqja ‘Pesë llojet e heshtjes’, nga Teatri Kombëtar Slloven ‘Nova Gorica’.

Rreth shfaqjes:

Vrasja e babait shkakton një hetim policor, një vlerësim psikiatrik dhe përgatitjen e mbrojtjes për gjyq. Nga krimi deri te dënimi, historia tronditëse e familjes shpaloset përmes fragmenteve dhe njëkohësisht pamëshirshmërisë së sistemit shoqëror e juridik që mundëson dhunën. Babai Billy, nëna Mary dhe motrat e rritura Susan dhe Xhenet jetuan për tre dekada të mbyllura në një cikël familjar të marrëdhënieve abuzive. Nëpërmjet kujtimeve dhe përshkrimeve të situatave dhe ndjenjave, përpilohet një histori abuzimi të rëndë fizik dhe psikologjik, i ndodhur në heshtje për shumë vite: heshtja e katër anëtarëve të familjes dhe heshtja e botës jashtë tyre.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Klima

Marketing