Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Clive Davis po punon për një dokumentar të ri

Film  |  31.05.2023 Ora 11:29   
Ekzekutivi i albumit Clive Davis thuhet se është duke punuar në një dokumentar për festën e tij vjetore para Grammys.

Sipas Page Six, themeluesi i Arista Records shfaqi një trailer dymbëdhjetë minutësh për dokumentarin, të titulluar paraprakisht The Greatest Party Ever, në mbrëmjen e tij vjetore të fundjavës në Ditën e Përkujtimit në pronën e tij në Pound Ridge, Nju Jork gjatë fundjavës.
 
Whitney Houston, një nga të mbrojturit e Davis, thuhet se u shfaq në trailer. Këngëtarja ikonike kishte planifikuar të merrte pjesë në festën e mentorit të saj para Grammy-t në vitin 2012, por ajo u gjet e pavetëdijshme në vaskën e saj të hotelit dhe u shpall e vdekur disa orë para ngjarjes.
 
Një person i brendshëm, i cili dyshohet se pa trailerin në teatrin privat të Davis në mbrëmje, i përshkroi pamjet si "të jashtëzakonshme" dhe i tha Page Six se disa të ftuar derdhën lot gjatë segmentit në Hjuston.

The Greatest Party Ever thuhet se do të drejtohet nga Rob Ford dhe do të prodhohet nga Jesse Collins. Ai pritet të shfaqë momente kryesore dhe performanca nga 50 vitet e fundit të festimeve të Davis-it para Grammy.
 
Davis ka qenë subjekt i një dokumentari më parë. Clive Davis: The Soundtrack of Our Lives, i cili u shfaq premierë në Tribeca Film Festival in 2017, festoi jetën dhe karrierën e tij dhe kontributin e tij në industrinë e muzikës.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing