Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Vranët dhe me diell, gjatë orëve të vona reshje shiu

Klima  |  10.11.2023 Ora 10:12   
Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe intervale me diell.
 
IHK njofton se sot gjatë orëve të vona pritet të ketë reshje shiu të cilat më të theksuara priten në veriperëndim të Dukagjinit, derisa pjesë tjera të territorit do të ketë më pak reshje.
 
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius.
 
Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-9m/s. /Telegrafi/

Komentet

Marketing

 

Tjera në Klima

Marketing