Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

p

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kori dhe Orkestra e Shkollës së Muzikës "Prenk Jakova” festojnë trashëgiminë e kompozitorit Rauf Dhomi

Kulturë  |  10.05.2024 Ora 8:27   

Pasqyrimi i talentit dhe pasionit për muzikën, Kori dhe Orkestra e Shkollës së Muzikës "Prenk Jakova" shënon një ngjarje të veçantë në kalendarin muzikor të Prishtinës. Në një koncert të veçantë kushtuar një ndër kompozitorët më të dashur të Kosovës, Rauf Dhomi, ata mahnitin audiencën me ekzekutimin e veprave të tij më të njohura.

Në një atmosferë të mbushur me emocion dhe respekt për trashëgiminë e tij, kjo ngjarje mbahet sot (10 Maj), në orën 19:00, në Sallën e Ateliesë në Pallatin e Rinisë, është një përjetim muzikor që iu kujtua dhe i nderoi kontributin e madh të kompozitorit në skenën muzikore të vendit.

Me përkushtimin dhe talentin e tyre të jashtëzakonshëm, Kori dhe Orkestra e Shkollës së Muzikës "Prenk Jakova" do të bëjnë këtë koncert një përvojë të paharrueshme për të gjithë ata që janë të pranishëm.

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Kulturë

Marketing