Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bartomeu: 'Messi dëshiron ta përfundoj karrierën te Barca'

Sport  |  19.08.2020 Ora 9:27   
Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu ka pohuar se Lionel Messi "dëshiron ta përfundojë karrierën e tij" në Camp Nou.

Ndryshime të mëdha janë bërë menjëherë pas sezonit në Kataloni, përfshirë këtu trajnerin e ri Ronald Koeman dhe largimin e ish-drejtorit sportiv Eric Abidal.

Inter u alarmuan nga raportet që pretendojnë se Messi ka informuar Barcelonën që dëshiron të largohet këtë verë, por Presidenti tha që Argjentinasi dëshiron të mbetet.

"Messi dëshiron të përfundojë karrierën e tij në Barcelona," tha Bartomeu për Barca TV. Ai e ka thënë shumë herë.

"Unë gjithashtu fola me Koeman dhe ai më tha që Messi është shtylla e projektit të tij."/radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing