Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Virgil van Dijk: Do të bëj gjithçka që mundem që të kthehem sa më shpejt

Sport  |  19.10.2020 Ora 17:30   
Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk dëshiron të kthehet më i fortë pasi mësoi se ka nevojë për operacion në dëmtimin e gjurit që pësoi në barazimin 2-2 në Everton.

Mbrojtësi 29-vjeçar i Holandës nuk ishte në gjendje të vazhdojë pas një sfide të shpejtë nga portieri i Toffees Jordan Pickford në pjesën e parë të Shtunën.

Është e paqartë për sa kohë dëmtimi i ligamentit të kryqëzuar të përparmë (ACL) do ta mbajë atë larg.

"Unë jam gati për sfidën përpara," tha ai në një postim në mediat sociale.

Ish-qendërmbrojtësi i Celtic dhe Southampton shkoi për një skanim para se një specialist të konfirmonte shkallën e dëmtimit.

"Tani jam plotësisht i përqendruar në shërimin tim dhe do të bëj gjithçka që mundem që të kthehem sa më shpejt të jetë e mundur," tha holandezi.

"Pavarësisht nga zhgënjimi i dukshëm, unë jam një besimtar i patundur se brenda vështirësisë qëndron mundësia, dhe me ndihmën e Zotit do të sigurohem që të kthehem më mirë, më në formë dhe më i fortë se kurrë më parë.

"Në futboll, si në jetë, unë mendoj se gjithçka ndodh për një arsye dhe është e rëndësishme të përpiqesh të mbash nivelin e duhur nëse kalon nivelet e larta."/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing