Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rave & Win Music Freedom: DJ Set i artistit të rradhës RISTO është i mbushur plot me surpriza, mos mungoni.

Muzikë  |  15.04.2021 Ora 17:32   

Rave Live Session është transmetimi javor , i mundësuar nga Win Music Freedom, ku shfaqim DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional.

Vjen nga Burgas-qytet i Bullgarisë dhe një banor afatgjatë i eventeve në Sofia, Risto është një person i cili na ka ngacmuar këndshëm me shijen e tij të mbrehtë të muzikës për mbi 15 vjet tani.

E kaluara e tij e duhur gangsta hip-hop dhe beatbox ka kaluar me shpejtësi në një përzgjedhje muzikore më eksperimentale gjatë viteve. Siç thotë një nga tracks e tij të preferuara - "Ritmi është thelbësor për shpirtin".

I nxitur nga kjo moto, Risto ka iniciuar projekte të ndryshme të këndshme muzikore - nga seritë e miksit dhe eventeve Mellow Sounds në podcast-in e duhur dhe natën jashtë Betonit, me shokët e tij të  techno warriors Phlp. dhe Linear Out put.

"Ideja pas Ristos si një pseudonim dhe emocion është dëshira për të ndarë botën time të brendshme kurioze, të ndjeshme dhe pak të çmendur përmes muzikës që dua". - ndan vetë RISTO

Bëhuni gati për një orë duke kërcyer- Risto is coming to get you!

Këtë të diel nga ora 21:00 në faqen zyrtare në facebook të RAVE TRAVEL, Win Music Freedom dhe Radio Plus

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing