Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ariana Grande, Taylor Swift dhe Ella Mai fitueset kryesore në "iHeartRadio Music Awards 2019" (Lista e plotë)

Muzikë  |  15.03.2019 Ora 10:47   
Mbrëmë është mbajtur ceremonia e çmimeve “iHeartRadio Music Aëards” 2019, me Ariana Grande, Taylor Swift dhe Ella Mai që ishin fitueset më të mëdha të mbrëmjes.

Këngëtarja britanike Ella doli me tripletë çmimesh, ndërsa Ariana Grande fitoi çmimet “Këngëtarja më e mirë e vitit" dhe "Albumin më të mirë të vitit”, shkruan RadioPlus.

Me nga dy çmime dolën edhe Maren Morris, Imagine Dragons, Panic! At the disco, Marshmello, J Balvin, Cardi B dhe Zedd and Grey’s ku me këngën The Middle fituan për “Këngën më të mirë të vitit” dhe “Këngën dance më të mirë të vitit”.

Song of the Year: Zedd, Maren Morris, Grey - The Middle
Female Artist of the Year: Ariana Grande
Male Artist of the Year: Drake
Duo/Group of the Year: 5 Seconds Of Summer
Best Collaboration: Bruno Mars & Cardi B - Finesse
Pop Album of the Year - Ariana Grande - Thank U, Next
Best New Pop Artist: Marshmello
Hip-Hop Artist of the Year: Cardi B
Hip-Hop Song of the Year: Drake - God's Plan
Best New Hip-Hop Artist: BlocBoy JB
Alternative Rock Album of the Year: Panic! At the Disco - Pray for the Wicked
Alternative Rock Song of the Year: Panic! At the Disco - High Hopes
New Rock/Alternative Rock Artist: lovelytheband
Alternative Rock Artist of the Year: Imagine Dragons
Rock Artist of the Year: Three Days Grace
Rock Album of the Year: twentyonepilots - Trench
Rock Song of the Year: Greta Van Fleet - Safari Song
Country Artist of the Year: Luke Combs
Country Song of the Year: Bebe Rexha featuring Florida Georgia Line - Meant To Be
Country Album of the Year: Jason Aldean - Rearview Town
Best New Country Artist: Jordan Davis
Dance Song of the Year: Zedd, Maren Morris, Grey - The Middle
Dance Artist of the Year: Marshmello
Dance Album of the Year: The Chainsmokers - Sick Boy
R&B Artist of the Year: Ella Mai
R&B Song of the Year: Ella Mai - Bood Up
Best New R&B Artist: Ella Mai
Latin Album Of The Year: J. Balvin - Vibras
Latin Song of the Year: Nicky Jam and J Balvin - X
Latin Artist of the Year: Bad Bunny
Best New Latin Artist: Manuel Turizo
Regional Mexican Song of the Year: Calibre 50 - Mitad Y Mitad
Regional Mexican Artist of the Year: Calibre 50
Tour of the Year: Taylor Swift, Reputation Stadium Tour
Music Video: Taylor Swift - Delicate
Artist of the Decade: Garth Brooks
iHeartRadio Innovator Award: Alicia Keys
Fangirls Award: Halsey
Most Thumbed-Up Artist of the Year: Imagine Dragons
Best Cover Song: Harry Styles and Kacey Musgraves - You’re Still The One
Song That Left Us Shook: Lady Gaga - I'll Never Love Again
Best Lyrics: Consequences - Camila Cabello
Social Star Award: Agnez Mo
Best Fan Army: BTSArmy - BTS
Solo Breakout: Tiffany Young
Favorite Tour Photographer: Helene Pambrun (Harry Styles)
Cutest Musician’s Pet: Gracie (Lauren Jauregui)

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing