Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Leonardo DiCaprio në filmin “Nightmare Alley” të Guillermo Del Toro

Film  |  25.04.2019 Ora 13:38   
Guillermo Del Toro ka disa projekte filmik në zhvillim siq është filmi I animuar ‘Pinocchio” një prodhim I Netflix, pastaj bashkëpunimin me JJ Abrams “Zanbato”, por duket se projekti I tij I rradhës do të jetë diqka e mahntishme krahasuar edhe më atë që fitoi cmimin Oskar “The Shape Of Water”.

Ai do të jetë regjisori I “Nightmare Alley” që do të jetë një adaptim I novelës së William Lindsay Gresham të cilën ai e ka përshtat bashkë me Kim Morgan në skenarë, një film I cili për herë të parë u bë film në vitin 1947.

Sipas Variety filmi dio të fillojë prodhimin këtë vjeshtë dhe aktor në rol kryesor do të jetë Leonardo DiCaprio. Megjithatë nuk ka të dhëna për një datë të saktë lansimi. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing