Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ermal Meta dëshiron të performojë në Shqipëri

Muzikë  |  20.02.2018 Ora 9:44   
Pas suksesit të arritur me Fabrizio Moro duke u shpallur fitues i festivalit të Sanremo, shqiptari Ermal Meta ka ende dëshira të tjera.
Në një intervistë për mediat italiane, Meta tregon detaje të panjohura për jetën e tij.

I pyetur për Shqipërinë, Ermali rrëfen se ruan kujtimet më të bukura nga fëmijëria. Madje, ai suprizon kur tregon se ka kompozuar disa këngë të cilat kanë tekste në shqip dhe se ka dëshirë të vijë të japë koncert në Shqipëri.

Kënga e tyre ”Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë) triumfoi pas votave të jurisë profesioniste dhe atyre të publikut. Kënga është një himn kushtuar jetës kundër akteve terroriste.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing